pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 2 czerwca 2021
  • 6 czerwca 2021
  • wyświetleń: 34850

[WIDEO] W Pszczynie przy DK-1 powstanie park handlowy

U zbiegu ulicy Bielskiej i DK-1 planowana jest budowa parku handlowego. Inwestorem jest firma PKB Inwest Budowa, która w Polsce zrealizowała już kilka podobnych inwestycji. Spółka z Ząbek otrzymała już pozwolenie na budowę obiektów handlowych.Inwestycja ma polegać na budowie trzech niezależnych budynków usług komercyjnych z niezbędną infrastrukturą techniczną na działkach przy ul. Bielskiej/Górnośląskiej w Pszczynie. W każdym z trzech niezależnych budynków zaprojektowano powierzchnię sprzedaży mniejszą niż 2000 m2, co jest zgodne z ustaleniami planu zagospodarowania miasta Pszczyna.

Firma PKB Inwest Budowa prowadziła już podobne inwestycje m.in. w Łęcznej i Gostyninie. W obu obiektach funkcjonują sklepy znanych marek odzieżowych, a także sprzętu RTV AGD.

park handlowy
Wizualizacja galerii handlowej, którą spółka PKB Inwest wybudowała w Gostyninie · fot. Pracownia Projektowa ARK Jakub Klepaczko


Pozwolenie na budowę zostało udzielone z zachowaniem warunków określonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach.

GDDKiA zastrzegła, że "oddanie do użytkowania któregokolwiek z budynków handlowo-usługowych może nastąpić wyłącznie po zlikwidowaniu istniejącego zjazdu publicznego zlokalizowanego w obszarze skrzyżowania DW 933/DK1". Dojazd do inwestycji ma się odbywać z ul. Górnośląskiej poprzez drogę gminną wewnętrzną urządzoną wzdłuż pasa drogowego DK1 oraz fragment przewidziany do wybudowania.

park handlowy
W Pszczynie powstanie kolejny park handlowy. Tym razem przy DK-1 · fot. pless.pl


W związku z warunkami postanowionymi przez GDDKiA w trakcie budowy parku handlowego nie powstanie zatem długo wyczekiwany prawoskręt z ulicy Bielskiej w ulicę Górnośląską.

- W ostatnim czasie wielokrotnie spotykałem się z projektantem i inwestorem. Rozmawialiśmy na temat możliwości połączenia ulicy Bielskiej z drogą zbiorczą, a następnie z drogą krajową nr 1. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawiłoby płynność ruchu w tym miejscu. Kwestia prawoskrętu z ulicy Bielskiej na drogę krajową nr 1 jest tematem, który od lat budzi wiele pytań. Niestety mimo wielu rozmów, wcześniej ani Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Katowice ani Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach nie wyraziły woli podjęcia inwestycji - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Na terenie przyszłego parku handlowego rozpoczęły się prace rozbiórkowe.

ab / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.