pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2021
  • 30 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 6805

[FOTO] Wzdłuż ulicy Korfantego w Pszczynie zasadzono 52 drzewa

W ostatnich dniach wzdłuż ulicy Korfantego w Pszczynie, obok nowej ścieżki rowerowej wykonano 52 nasadzenia. To wiśnie piłkowane i jarzęby, które będą stanowić piękną ozdobę, a pieszym i rowerzystom dadzą cień w upalne dni.

Nowe nasadzenia wzdłuż ul. Korfantego w Pszczynie - 27.04.2021 · fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna


Nowe nasadzenia pojawiły się na odcinku od ronda im. Józefa Larysza do ronda Miast Partnerskich (u zbiegu ulic Korfantego, Bielskiej, Cieszyńskiej). Wiśnie piłkowane oraz jarzęby od razu zwróciły uwagę okolicznych mieszkańców oraz przechodniów. To nasadzenia zastępcze wykonane w ramach inwestycji związanej z budową ścieżki rowerowej.

Sadzenie drzew na Korfantego w Pszczynie
Sadzenie drzew · fot. Zdzichu Rowerzysta


Są to kolejne inwestycje zielone realizowane na terenie gminy w ostatnich dniach. Pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni tylko w ostatnim czasie posadzili ponad 1400 nowych drzew. Na terenie parku pszczyńskiego pojawiło się także 60 różaneczników, 60 azalii - w sumie 250 różnych drzew i krzewów. Gmina Pszczyna wspiera ekologiczne projekty zgłoszone w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Z okazji Dnia Ziemi drzewa zostały posadzone przed wszystkimi placówkami oświatowymi, którymi zarządza gmina. Dla wielu małych mieszkańców ta akcja była również formą edukacji ekologicznej. O akcji pisaliśmy w artykule Światowy Dzień Ziemi - nowe drzewa przy szkołach i przedszkolach.

Jak zapewnia burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, to nie koniec działań związanych z sadzeniem nowych roślin w tym roku.

- Zależy mi na tym, aby drzewa i krzewy maksymalnie wypełniały przestrzeń, w której żyjemy. W kolejnych tygodniach i miesiącach nasadzenia będą kontynuowane. Wspólnie z Miejskim Zakładem Zieleni rozmawiamy także o planach na kolejny rok - mówi Dariusz Skrobol.

- Czasem wycinka jest ceną, jaką ponosimy za realizację inwestycji i rozbudowę infrastruktury, o którą zabiegają przedstawiciele lokalnej społeczności. Zieleń jednak zawsze była i pozostanie istotnym elementem krajobrazu naszej gminy. Zaręczam, że nie pozostaniemy obojętni na docierające do nas głosy mieszkańców i organizacji w tej kwestii - dodaje.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.