pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 maja 2021
  • wyświetleń: 5049

Rozpoczęła się przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku. Utrudnienia

W najbliższych miesiącach przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa, chodniki, nawierzchnia jezdni, a na skrzyżowaniu ul. Studzienickiej, Katowickiej i Dworcowej w Piasku powstanie rondo.

Rozpoczęła się przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku - 05.2021 · fot. Powiat


W środę, 12 maja firma Infrax Sp. z o.o. z Bojszów wbiła pierwszą łopatę na placu budowy kluczowej inwestycji w Piasku, realizowanej przez powiat pszczyński. W pierwszej kolejności prowadzone są prace rozbiórkowe oraz budowa odwodnienia. Roboty związane z budową kanalizacji deszczowej wykonywane są od skrzyżowania ul. Katowickiej i Studzienickiej w kierunku Drogi Krajowej nr 1. Potrwają kilka tygodni.

W związku z prowadzonymi pracami, na ul. Studzienickiej w rejonie skrzyżowania występuje zawężenie jezdni. Kierowanie ruchem drogowym podczas prowadzenia robót odbywa się ręcznie, po kilku dniach wprowadzona zostanie sygnalizacja świetlna. Kierowców prosimy o ostrożną i bezpieczna jazdę.

W każdy wtorek o godz. 11.00 w Sołtysówce w Piasku odbywają się narady budowy, podczas których mieszkańcy mogą uzyskać informacje o aktualnym stanie prac.

Rozpoczęła się przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku - 05.2021
Rozpoczęła się przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku - 05.2021 · fot. Powiat


Przebudowa ul. Studzienickiej w Piasku wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Katowicką i Dworcową polega na gruntownej przebudowie całego, ponad 700-metrowego odcinka ul. Studzienickiej oraz przebudowie ul. Katowickiej na odcinku ok. 100 m. Na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Studzienickiej powstanie rondo. Przebudową objęty zostanie chodnik, odwodnienie drogi, skrzyżowania oraz sieć uzbrojenia terenu.

Koszt zadania sięga niemal 2,9 mln zł. Powiat pszczyński pozyskał na ten cel środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Inwestycja powinna zakończyć się do końca roku.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.