pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 maja 2021
  • wyświetleń: 1653

Ulica Górka w Pawłowicach będzie przebudowana

Jeszcze w tym roku planowana jest przebudowa ul. Górki w Pawłowicach. Obecnie został ogłoszony przetarg na realizację przedsięwzięcia.

Ulica Górka w Pawłowicach będzie przebudowana · fot. UG Pawłowice


Prace będą wykonane na odcinku od ul. Pszczyńskiej do wiaduktu nad DK-81, obejmą kompleksową przebudowę drogi m.in. będzie nowa konstrukcja oraz nawierzchnia asfaltowa, powstanie odwodnienie i oświetlenie uliczne. Droga zostanie poszerzona do min 5 metrów, a wzdłuż niej powstanie chodnik o szerokości 2 metrów. Dzięki temu znacznie poprawi się nie tylko komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, w szczególności pieszych.

Z uwagi na toczące się prace związane z przebudową DW933, w szczególności przebudową wiaduktu, konieczne jest w pierwszej kolejności, wykonanie przebudowy ul. Górki tak, aby zapewnić dojazd do centrum Pawłowic mieszkańcom Kolonii Studzieńskiej. Natomiast kontynuacja przebudowy ul. Zapłocie rozpocznie się w momencie oddania do ruchu przebudowanej DW 933 oraz ul. Górki.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.